Türkiye Kaykay Federasyonu Ulusal Çapta İlk Tekerlekli Paten Yarışlarını Düzenledi

Türkiye Kaykay Federasyonu, yeni açtığı tekerlekli paten branşında başarılı sporcular yetiştirmenin heyecanını yaşıyor. Yaptığı ve yapacağı çalışmalar ve yarışlarla bayrağımızı Avrupa ve dünya çapında düzenlenen organizasyonlarda temsil etmeyi hedefliyor.

Türkiye Kaykay Federasyonu, tekerlekli paten branşında düzenlediği ilk yarışları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) yarış pistinde gerçekleşti.

Federasyon yetkililerince paten sporcularının yarışacağı mesafelere göre hazırlanan pistte, Türkiye’de ilk defa yapılan Tekerlekli Paten 1. Etap yarışlarına 6 ilden katılan 8-15 arası 167 sporcu, kürsüye çıkmak için mücadele verdi. Toplamda 60 madalyanın sahibi olan sporcular, yeteneklerini sergileyerek büyük bir performans ortaya koydular.

Türkiye Kaykay Federasyonu, tekerlekli paten branşının gelişimine katkı sağlamak ve sporculara fırsat sunmayı amaçlayarak düzenlediği yarışlarla başarılı bir etkinliğe imza attı. Yarışmaya katılan sporcuların gösterdiği performans ve yarışmanın heyecanı, tekerlekli paten branşının geleceği için umut vaat ediyor.

Federasyon olarak tüm sporcuları tebrik ediyor, önümüzdeki yarışlarda başarılar diliyoruz.

Diğer Habeler

Nerede Kaykay Yapılır?

Size en yakın kaykay parkını görmek için tıklayınız.

Yarış Takvimi

Ulusal ve Uluslararası yarış tarihlerini takip edin!

Başarılar

Yarış sonuçları, başarılarımız ve uluslararası ödüllerlimiz...