Türkiye Kaykay Federasyonu

Başkan

Metin
Ayvazoğlu

Beden Eğitimi ve Spor lisans programını tamamlamasının ardından yüksek lisansını Kamu Yönetimi alanında yapan Ayvazoğlu, akademik çalışmalarını Spor Yönetimi doktora programında sürdürmektedir.

 

1996-2000 yılları arasında çeşitli okullarda beden eğitimi öğretmenliği yapmıştır. Aynı zamanda bir iş insanı olan Ayvazoğlu, pek çok girişimcilik faaliyetinde bulunmuş ve Amerika da şirket kurmuştur.

Bu sayede birçok kişiye istihdam imkânı sunmuştur.

 

Özel sektördeki çalışmalarının yanında devlet eliyle yapılması planlanan projelerin işlevselliğini, kalitesini, başarısını en üst düzeyde tutmak ve işler bir takip sistemiyle ilerlemeyi düstur edinmiş, bu anlayışla Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde birçok çalışma yürütmüştür.

 

Farklı spor federasyonlarında çeşitli alanlarda görev yapmış, Sportif Geliştirme ve Değerlendirme Kurulu üyesi olarak çalışmalar yürütmüş ve spor kulübü başkanlığı görevini üstlenmiştir. Halen Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini icra etmekte; geçmiş tecrübeleri ile sporun kaynaştırıcı ve yapıcı özelliğini merkeze alarak sporu tüm kesimler için erişilebilir kılma, ülkedeki amatör ruhun gelişmesini ve yayılmasını sağlama, gençlerin girişim, istihdam ve çalışmalarını destekleme konularına özel önem göstermektedir. Bunun yanı sıra gönüllülük ve sosyal sorumluluk projeleri için çalışmalar yürütmeye devam etmektedir.

 

20 Mayıs 2023 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Türkiye Kaykay Federasyonu başkanı seçilen Ayvazoğlu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.